Leczenie wrastających paznokci


Wrastający paznokieć

Najczęściej spotykany problem w gabinecie podologicznym. Jest to stan, w którym zdeformowana płytka paznokciowa wbija się w otaczające tkanki wałów paznokciowych powodując przerwanie ciągłości naskórka a w konsekwencji doprowadzając do zaczerwienienia tkanki skórnej, stanu zapalnego aż do pojawienia się wydzieliny ropnej i hipergranulacji.

Wkręcający paznokieć

Wkręcające paznokcie są najczęściej spotykane u osób starszych. Charakteryzuje się tym, że płytka ma kształt rurkowaty. Rosnąc, wbija się w otaczające tkanki wału paznokciowego, ściskając coraz mocniej łożysko. Przypadłość jest najczęściej spowodowana silnym rogowaceniem wałów paznokciowych oraz łożyska. Paznokcie są twarde, trudne do skrócenia a pod płytką tworzą się bolesne odciski.

Przyczyny:

  • czynniki genetyczne
  • uraz paznokcia
  • nieprawidłowy sposób obcinania paznokci ( zbyt głębokie wycinanie kątów paznokcia)
  • noszenie nieprawidłowego obuwia ( zbyt wąskie)
  • złe nawyki – manipulowanie ostrymi narzędziami

LECZENIE WRASTAJĄCYCH I WKRĘCAJĄCYCH PAZNOKCI

KOSTKA ARKADY

Korekcja wrastającego paznokcia Metodą Arkady to przełom w dziedzinie podologii. Innowacyjne narzędzie medyczne umożliwia bezpieczne a przede wszystkim skuteczne wyleczenie problemu wrastającego paznokcia.

Metoda Arkady pozwala na przeprowadzenie nieinwazyjnego zabiegu, który przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Dodatkowym atutem jest wygląd estetyczny paznokcia. Płytka po zabiegu nabiera naturalnego i zdrowego wyglądu.

Czas wykonywanie zabiegu to ok. 45- 60 min. Przy jednorazowym zabiegu kostką arkady można osiągnąć korekcję, którą klamrami osiągamy po ok 3-5 miesiącach, a w ciężkich przypadkach nawet dłużej.

Wykonanie korekcji metodą Arkady zaleca się osobom, które borykają się z problemem wrastających paznokci. Często wykonuje się ją jako alternatywę dla zabiegów.

RURKA PROTEKCYJNA SULCI PROTECTION

To specjalnie przygotowane z nacięciem rurki ( tzw. Szyny), które stosowane są w celu wyprowadzenia płytki paznokciowej na właściwy tor. Stosowane najczęściej w początkowej fazie wrastania paznokci.

TAMPONADA jest metodą, która głownie ma za zadanie w szybki sposób uśmierzyć ból związany z wrastaniem paznokcia, a także chwilowe powstrzymanie tego procesu. Do tego celu stosuje się mały opatrunek ze specjalnie przygotowanym do tego materiałem, nasączonym preparatem. Tamponadą oddzielamy płytkę paznokcia od tkanek, w które się paznokieć wbija.